« Wróć

O firmie

    Historia  Misja i Wizja STERGO

STERGO powstało w 2004 roku jako firma rodzinna. Od początku swojej działalności została partnerem handlowym marki ILVA polimeri, która należy do czołowych producentów lakierów do drewna we Włoszech.

Mimo najwyższej jakości produkowanych przez nią wyrobów, była zupełnie nowym graczem na rynku lakierów przemysłowych, a STERGO podjęło trud wprowadzenia na rynek całkowicie nowej marki.

Zainwestowaliśmy w nowoczesny i duży magazym, własne środki transportu, labolatorium, profesjonalny personel. Dzięki temu możemy zagwarantować nawet największym Klientom duże rezerwy magazynowe i natychmiastową realizację dostaw oraz fachowe doradztwo techniczne. Jesteśmy gotowi sprostać niemal wszystkim wymaganiom Klientów. 

Rok 2006 przyniósł początek współpracy z niemieckim producentem lakierów Heidelberg Lackfabrik i sprzedaż produktów pod marcą WACO. Wprowadzenie do oferty drugiego dostawcy z ofertą komplementarną produktów rozpoczęło działalność STERGO jako multidystrybutora. Pozwoliło to na zdecydowanie lepsze zaspokajanie potrzeb naszych klientów. 

W kolejnych latach rozpoczęto współpracę z innymi producentami w celu poprawienia jakości obsługi klientów i poszerzania oferty. Przełomową dla rozwoju firmy okazała się współpraca z marką Masterg Coating od roku 2014, której wizja i starategia rynkowa pozwoliła na dynamiczny rozwój.

W styczniu 2018 roku zakończona została 13- letnia współpraca z marką ILVA. Coś się kończy i coś zaczyna, co oznacza że także w tym roku nawiązaliśmy współpracę z naszym nowym partnerem strategicznym, producentem Włoskich lakierów marką POLISTUC, której jesteśmy wyłącznym przedstawicielem w zakresie lini lakierów do drewna.

Od początku istnienia firmy stawiamy na wiedzę i fachowość w naszej branży. Dlatego też nasi pracownicy uczestniczą nieustannie w szkoleniach, poznając coraz to nowsze produkty i rozwiązania technologiczne. Przekazując uwagi i sugestie naszych Klientów biorą pośredni udział w procesie produkcji udoskonalonych wyrobów lakierowych.

W ten sposób staramy się sprostać oczekiwaniom rynku kierując się zasadą, iż miarą naszego sukcesu jest zadowolenie Klientów. 

 

MISJA I WIZJA 

MISJA - pragniemy być rozpoznawalną i pozytywnie ocenianą marką wśród użytkowników lakierów w całym kraju od najmniejszych jednoosobowych zakładów po zakłady przemysłowe. Pragniemy realizować nieustanne wzrosty budując długotrwałe relacje z klientami poprzez perfekcyjne zaspokajanie potrzeb, oferując swoje usługi zgodnie z hasłem: Technologie dla Ciebie!

WIZJA - w swoim rozwoju pragniemy budować przyjazne miejsce pracy inspirujące kompetentny zespół, oferować produkty o wysokiej jakości i rozsądnej cenie, pielęgnować długofalowe relacje z partnerami handlowymi, kreować rozwój branży dbając o środowisko będąc skuteczną, elastyczną i rozwijającą się organizacją. 

Realizując swoje zadania biznesowe pragniemy brać udział w życiu społeczności lokalnej poprzez wspomaganie sportowych aktywności dzieci i młodzieży.

Nasi Partnerzy