« Wróć

Produkty

 STERGO swoją ofertę produktową tworzy od kilkunastu lat, a jedynym kryterium jej tworzenia sa potrzeby naszych klientów. To dlatego w przeszłości zrezygnowaliśmy z reprezentowania jednej marki producenckiej zmieniając to na status multidystrybutora współpracującego z kilkoma dostawcami. Obecnie współpracujemy z kilkoma dostawcami z róznych obszarów Europy. Nasi partnerzy pochodzą ze Skandynawii, Włoch, Niemiec, Czech i Polski. Pozwala nam to na budowanie ofery najlepszych produktów w korzystnej cenie kierując się tylko i wyłącznie interesem i potrzebą naszych odbiorców. Nie jesteśmy skazani i na wyroby jednego dostawcy, pamietajac że każdy producent ma silne i słabe strony w swojej ofercie a my mamy komfort wyboru tylko tych dobrych. Dzięki temu nasza oferta lakierów mokrych do wykończenia drewna jest jedną z najbogatszych i najbardziej kompletnych na rynku.

W naszej ofercie mamy lakiery:

  •      rozpuszczalnikowe,
  •      wodorozcieńczalne
  •      produkty UV
  •      bejce, barwniki, patyny, efekty specjalne

Wykorzystując nasze zaplecze laboratoryjno - produkcyjne wykonujemy na bazie  wszystkich produktów rozpuszczalnikowych i wodnych emalie kryjące według wzornika RAL, NCS i innych. Wykonujemy również kolory specjalne według wzoru dostarczonego przez klienta. Dzieki użyciu spektofotometru czas wykonania takiego koloru do minimum jedynym ograniczeniem jest ilość zleceń w toku. Prordukujemy również różnego typu bejce i środki do barwienia powierzchni drewna.

  • Lakiery UV - posiadamy w swojej ofercie lakiery UV 100% do nakładania walcowego np. do wykończeń parkietu warstwowego, lub lakiery UV wodorozcieńczalne do aplikacji natryskowej .

W każdej z grup towarowej posiadamy pełen zakres potrzebnych do kompleksowych technologii produkty.

Produkty rozpuszczalnikowe obejmują nasteępujące grupy produktów:

  • Lakiery NC - nitrocelulozowe, w tej oferujemy produkty w większości wielowarstwowe bezbarwne, kryjące według wzornika RAL i NCS oraz produkty półkryjące nazywane często lakierobejcami lub lazurami. Oferujemy również produkty podkładowe, łatwoszlifowalne. 
  • Lakiery PUR - poliuretnowe, produkty w tej grupie mają zastososowanie od bardzo uniwersalnego do specjalistycznego. Lakiery bezbarwne: podkładowe, nawierzchniowe, wielowarstwowe, do aplikacji płaskiej lub tixotropowane, do aplikacji wałkiem, pędzlem, natryskiem lub elektrostatycznie. W grupie lakierów pigmentowanych oferujemy białe i czarne podkłady o świetnej szlifowalności przy zachowaniu optymalnej elastyczności. Lakiery nawierzchniowe pigmentowane są również w zdecydowanej większości konwerterami do tworzenia kolorów kryjących wg wzornika RAL, NCS i innych. Dostępne od głębokiego matu do wysokiego połysku.
  • Lakiery PE - poliestrowe, to produkty o najlepszej stabilności utwardzonej powłoki. Podkłady kryjące białe występują jako produkty styrenowe i bezstyrenowe. Podkłady bezbarwne przeznaczone są do aplikacji płaskiej i pionowej a lakiery nawierzchniowe obecnie stosowane to produkty bezparafinowe świetnie nadające się do polerowania i uzyskania ekstremalnie wysokiego połysku.
  • Lakiery AC - akrylowe, to produkty o bardzo szerokim i uniwersalnym zastosowaniu i długich żywotnościach mieszaniny roboczej. Lakiery o optymalnej odporności mechanicznej, chemicznej o właściwościach światłochronnych. Wykorzystywane do wykończeń szczególnie wymagających powierzchni np. płyt roboczych, schodów, mebli biurowych itd.